Resultat


 

Lunds BK 23 september 2007   Lunds BK 23 september 2007

Genomfört MH
2008-11-29 Örkelljunga BK

QUIZZICAL'S ZAMBO OF GAIA 1:a på skott
QUIZZICAL'S ZACKEUS OF GAIA 1:a på skott
QUIZZICAL'S ZANNE OF GAIA 2:a på skott
QUIZZICAL'S ZAZZA OF GAIA 2:a på skott
QUIZZICAL'S ZENTA OF GAIA 2:a på skott

Kennel Quizzical

Datum Plats Domare Tävling Pris
2007-11-11 Malmö Christina Purens Utställning KK
Zanne, Zazza, Zkrutt JR
1 HP
BIS-1 Syskonklass
2007-09-23 Lund Göran Bodegård
Lilian Johnsson
Utställning SBK 1 HP
BIS-1 Avelsgr. valp
2007-09-23 Lund Göran Bodegård
Lilian Johnsson
Utställning SBK 1 HP
BIS-3 Uppf.gr.valp
2007-08-04 Bjuv Eva Borg, Curt Bökefors Janez Plestenjak Utställning SBK 1 HP
BIS-1 Uppf.gr.valp
2005-05-05 AfBV-SBLO   Special utställning
Zebb, Zack, Gaia, Tara
1 HP
BIS-1 Uppf.gr.valp
2003-09-21 Lund   Utställning SBK
Joyce med
Zeus, Gaia, Isis, Tara
1 HP
BIS-1 Avelsgr. valp
2003-09-21 Lund   Utställning SBK
Zeus, Gaia, Isis, Tara
1 HP
BIS-1 Uppf.gr.valp
2003-08-13 Hässleholm   Utställning SBK
Joyce med
Zeus, Gaia, Isis, Tara
1 HP
BIS-1 Avelsgr. valp
2003-08-13 Hässleholm   Utställning SBK
Zeus, Gaia, Isis, Tara
1 HP
BIS-1 Uppf.gr.valp

Black'n Easys Joyce

Datum Plats Domare Tävling Pris
2017-10-21 HALMSTAD BORGENLÖV LEIF
EBERHARD MARTINA
Rallylydnad Nybörjarklass
Rallylydnad Nybörjarklass
096 p    RLD N
098 p
2017-10-14 LJUNGBYHED JANSSON MATS Rallylydnad Nybörjarklass 095 p

Zackeus Of Gaia

Datum Plats Domare Tävling Pris
2007-11-24 Åstorp Nils Molin Utställning,
SBK D-Rus AfH
2
2007-10-21 Halmstad Wackt Morgan Utställning 3
2007-10-20 Hässleholm Åsa Thunqvist Utställning NordskåKK 1 HP BIM-Valp
2007-09-23 Lund Göran Bodegård Utställning SBK 1 valpklass
2007-08-04 Bjuv Janez Plestenjak Utställning SBK 4 valpklass

Zebbedeus Of Gaia

Datum Plats Domare Tävling Pris
2007-08-04 Bjuv Janez Plestenjak Utställning SBK 1 HP BIM-Valp

Zambo Of Gaia

Datum Plats Domare Tävling Pris
2007-10-21 Halmstad Wackt Morgan Utställning 2

Zkrutt JR Of Gaia

Datum Plats Domare Tävling Pris
2017-07-01 HALMSTAD ELIASSON THULIN CARI Rallylydnad Mästarklass 092 p Cert   SE RALLYCH !!!
2017-05-28 SJÖBO WRAMBECK MONIQUE
BORGENLÖV LEIF
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
093 p Cert
091 p Cert
2016-10-09 HELSINGBORG PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 083 p
2016-09-25 HÖÖR BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 080 p
2016-09-24 HÖRBY LINDGREN IDA Rallylydnad Mästarklass 076 p
2016-09-10 ÄLMHULT ORTSCHEID GÜNTER Rallylydnad Mästarklass 084 p
2016-09-04 ÅHUS NILSSON PETRA Rallylydnad Mästarklass 088 p
2016-06-11 HÖGANÄS BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 079 p
2016-06-06 HÖRBY SUNDLÖF LENA Rallylydnad Mästarklass 088 p
2016-06-04 OLOFSTRÖM LJUNGBERG CARINA
PERSSON ANN
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
080 p
073 p
2016-05-21 SJÖBO HANSSON EVA Rallylydnad Mästarklass 098 p
2016-05-05 HÄSSLEHOLM HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 073 p
2016-04-24 HALMSTAD PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 093 p
2016-04-23 SÖLVESBORG PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 091 p
2016-03-12 ÅHUS HANSSON GITTE
BORGENLÖV LEIF
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
083 p
093 p
2016-02-27 BURSERYD MATTSSON LENA Rallylydnad Mästarklass 080 p
2016-02-14 SVALÖV WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 093 p
2015-11-29 KARLSHAMN PERSSON GUNNEL Rallylydnad Mästarklass 080 p
2015-09-05 ÄLMHULT MATTSSON LENA Rallylydnad Mästarklass 083 p
2015-08-30 HALMSTAD MÅRTENSSON CHRISTER Rallylydnad Mästarklass 077 p
2015-06-13 HÖGANÄS DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 077 p
2015-05-15 ÅHUS SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Mästarklass 089 p
2015-05-14 HÄSSLEHOLM PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 078 p
2015-04-12 SJÖBO WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 080 p
2015-03-14 KARLSHAMN PERSSON GUNNEL Rallylydnad Mästarklass 082 p
2014-11-30 KARLSHAMN HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 084 p
2014-10-12 HELSINGBORG WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 086 p
2014-08-23 OSBY PERSSON GUNNEL Rallylydnad Mästarklass 072 p
2014-07-12 LJUNGBYHED HANSSON EVA Rallylydnad Mästarklass 073 p
2014-07-05 BJUV WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 073 p
2014-06-28 FALKENBERG JANSSON INGEGERD
JANSSON INGEGERD
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
078 p
094 p
2014-06-14 HÖGANÄS LINDGREN IDA Rallylydnad Mästarklass 079 p
2014-06-06 HÖRBY EBERHARD MARTINA Rallylydnad Mästarklass 090 p
2014-05-31 KIVIK JANSSON MATS Rallylydnad Mästarklass 088 p
2014-05-04 LJUNGBYHED LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 079 p
2014-05-03 LJUNGBYHED JANSSON MATS Rallylydnad Mästarklass 078 p
2014-04-27 HELSINGBORG LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 075 p
2014-04-26 OSBY HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 075 p
 2014-04-21 HALMSTAD DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 070 p
2014-04-13 LUND ELGH BIRGITTA Rallylydnad Mästarklass 078 p
2013-12-15 HÖRBY EBERHARD MARTINA Rallylydnad Mästarklass 087 p
2013-12-01 KARLSHAMN PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 092 p
2013-10-26 LJUNGBYHED NILSSON PETRA Rallylydnad Mästarklass 088 p
2013-10-13 HELSINGBORG JANSSON INGEGERD Rallylydnad Mästarklass 080 p
2013-09-14 HÖGANÄS ELIASSON THULIN CARI Rallylydnad Mästarklass 097 p
2013-08-25 HELSINGBORG WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 079 p
2013-08-24 OSBY WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 085 p
2013-06-15 HÖGANÄS BHK HANSSON EVA Rallylydnad Mästarklass 091 p
2013-06-06 HÖRBY BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 079 p
2013-05-25 SVENSKA COLLIEK SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Mästarklass 070 p
 2013-05-05 HSÖDERÅSENS BK JANSSON INGEGERD Rallylydnad Mästarklass 081 p
2013-04-27 HELSINGBORG BRU WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 081 p
2013-04-20 OSBY BK NILSSON PETRA Rallylydnad Mästarklass 095 p    RLD M
2012-12-09 HÖRBY DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 074 p
2012-10-27 LJUNGBYHED  JANSSON MATS Rallylydnad Mästarklass 077 p
2012-08-19 HELSINGBORG WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Avancerad klass 093 p   RLD A
2012-08-18 OSBY PALM BEATRICE Rallylydnad Avancerad klass 095 p
2012-08-05 LJUNGBYHED WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Avancerad klass 070 p
2012-08-04 LJUNGBYHED JANSSON MATS Rallylydnad Avancerad klass 078 p
2012-05-26 ÖRKELLJUNGA WRAMBECK MONIQUE MH Känd mental status
2012-05-19 OSBY SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Fortsättningsklass 084 p
2012-05-01 BJUV ELIASSON THULIN CARI Rallylydnad Fortsättningsklass 075 p
2012-04-29 LJUNGBYHED PERSDOTTER HILDUR Rallylydnad Fortsättningsklass 086 p   RLD F
 2012-04-01 HELSINGBORG  SUNDLÖF LENA Rallylydnad Fortsättningsklass 089 p
2012-02-25 HELSINGBORG SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Fortsättningsklass 084 p
2011-12-11 HÖRBY WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Nybörjarklass 087 p   RLD N
2011-11-13 SÖDERÅSEN WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Nybörjarklass 088 p
2011-09-24 OSBY DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Nybörjarklass 084 p
2007-11-24 Åstorp Nils Molin Utställning,
SBK D-Rus AfH
3
2007-11-11 Malmö Christina Purens Utställning SKK 5
2007-10-21 Halmstad Wackt Morgan Utställning 4
2007-10-20 Hässleholm Åsa Thunqvist Utställning NordskåKK 3
2007-09-23 Lund Göran Bodegård Utställning SBK 2

Zanne Of Gaia

Datum Plats Domare Tävling Pris
2017-07-01 HALMSTAD ELIASSON THULIN CARI Rallylydnad Mästarklass 077 p
2017-05-28 SJÖBO WRAMBECK MONIQUE
BORGENLÖV LEIF
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
097 p Cert
092 p Cert
2016-10-09 HELSINGBORG EBERHARD MARTINA
PALM BEATRICE
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
091 p
089 p
2016-09-25 HÖÖR BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 086 p
2016-09-24 HÖRBY LINDGREN IDA Rallylydnad Mästarklass 079 p
2016-09-17 LJUNGBYHED PERSSON ANN Rallylydnad Mästarklass 076 p
2016-09-10 ÄLMHULT ORTSCHEID GÜNTER Rallylydnad Mästarklass 091 p
2016-09-04 ÅHUS NILSSON PETRA Rallylydnad Mästarklass 080 p
2016-08-27 OSBY DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 084 p
2016-08-21 HELSINGBORG ANDERSSON JAN-OLOF Rallylydnad Mästarklass 099 p
2016-06-11 HÖGANÄS BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 083
2016-06-04 OLOFSTRÖM LJUNGBERG CARINA
PERSSON ANN
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
073 p
074 P
2016-05-21 SJÖBO HANSSON EVA Rallylydnad Mästarklass 088 p
2016-05-14 ÅHUS DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 075 p
2016-05-05 HÄSSLEHOLM HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 079 p
2016-04-24 HALMSTAD PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 075 p
2016-02-27 BURSERYD MATTSSON LENA Rallylydnad Mästarklass 094 p
2016-02-14 SVALÖV WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 071 p
2015-10-18 HÖRBY PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 085 p
2015-10-11 HELSINGBORG BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 084 p
2015-10-03 SVALÖV DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Mästarklass 091 p
2015-09-26 SÖLVESBORG PERSSON ANN Rallylydnad Mästarklass 095 p
2015-09-12 HÖGANÄS DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Mästarklass 089 p
2015-09-05 ÄLMHULT MATTSSON LENA Rallylydnad Mästarklass 083 p
2015-08-30 HALMSTAD MÅRTENSSON CHRISTER Rallylydnad Mästarklass 076 p
2015-08-29 OLOFSTRÖM LANGEFORS BARBRO Rallylydnad Mästarklass 071 p
2015-08-15 OSBY SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Mästarklass 076 p
2015-06-28 SIMRISHAMN MÅRTENSSON CHRISTER Rallylydnad Mästarklass 090 p
2015-06-06 HÖRBY LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 099 p
2015-05-30 OSBY BK BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 083 p
2015-05-23 OLOFSTRÖM LANGEFORS BARBRO
NILSSON PETRA
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
090 p
094 p
2015-05-14 HÄSSLEHOLM PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 087 p
2015-04-26 HELSINGBORG LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 078 p
2015-04-25 OSBY LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 083 p
2015-04-12 LUND PERSSON GUNNEL
PERSSON MADELEINE
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
089 p
094 p
2015-04-05 RÖNNE LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 072 p
2015-03-22 ÅHUS BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 074 p
2015-03-14 KARLSHAMN PERSSON GUNNEL Rallylydnad Mästarklass 086 p   RLD M
2015-01-17 SÖLVESBORG LANGEFORS BARBRO Rallylydnad Mästarklass 084 p
2014-11-30 KARLSHAMN HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 082 p
2014-10-12 HELSINGBORG SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Avancerad klass 084 p
2014-09-27 SÖLVESBORG LANGEFORS BARBRO Rallylydnad Avancerad klass 096 p
2014-09-14 HÄSSLEHOLM DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Avancerad klass 089 p
2014-08-30 HALMSTAD DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Avancerad klass 089 p
2014-08-23 OSBY MÅRTENSSON CHRISTER Rallylydnad Avancerad klass 089 p
2014-07-05 BJUV DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Avancerad klass 070 p   RLD A
2013-10-13 HELSINGBORG JANSSON INGEGERD Rallylydnad Fortsättningsklass 087 p
2013-09-29 LUND HANSSON EVA Rallylydnad Fortsättningsklass 090 p
2013-09-01 ÅHUS DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Fortsättningsklass 094 p   RLD F
2013-08-25 HELSINGBORG WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Fortsättningsklass 073 p
2013-08-24 OSBY WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Fortsättningsklass 073 p
2013-08-18 ESLÖV DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Nybörjarklass 085 p   RLD N
2013-08-03 SÖDERÅSENS BK JANSSON INGEGERD Rallylydnad Nybörjarklass 078 p
2013-07-14 LJUNGBY EBERHARD MARTINA Rallylydnad Nybörjarklass 094 p
2008-11-29 ÖRKELLJUNGA LJUNGGREN FELICIA MH Känd mental status
2007-11-24 Åstorp Nils Molin Utställning,
SBK D-Rus AfH
2 HP
2007-11-11 Malmö Christina Purens Utställning SKK 3
2007-10-21 Halmstad Wackt Morgan Utställning 1 HP BIR-Valp
2007-10-20 Hässleholm Åsa Thunqvist Utställning NordskåKK 3
2007-09-23 Lund Göran Bodegård Utställning SBK 2 HP valpklass
2007-08-04 Bjuv Janez Plestenjak Utställning SBK 2 HP valpklass

Zazza Of Gaia

Datum Plats Domare Tävling Pris
2015-05-17 HÄSSLEHOLM JOHANSSON KARL-ERIK Utställning Exellent vet.kl
2008-11-29 ÖRKELLJUNGA LJUNGGREN FELICIA MH Känd mental status
2007-11-24 Åstorp Nils Molin Utställning,
SBK D-Rus AfH
1 HP BIR-Valp
2007-11-11 Malmö Christina Purens Utställning SKK 4
2007-11-04 Växjö   Utställning SKK 2 Hp
2007-10-28 Bräkne-Hoby Ulf Bråthen Blekinge-mästaren BKK 1 HP BIR-Valp
BIS-4 Valp
2007-10-21 Halmstad Wackt Morgan Utställning 2
2007-10-20 Hässleholm Åsa Thunqvist Utställning NordskåKK 1 HP BIR-Valp
2007-09-23 Lund Göran Bodegård Utställning SBK 1 HP BIR-Valp
BIS-3 Valp
2007-08-25 Varberg   Utställning SBK 1 HP BIR-Valp
BIS-4 Valp
2007-08-04 Bjuv Janez Plestenjak Utställning SBK 1 HP BIR-Valp
BIS-3 Valp

Zenta Of Gaia

Datum Plats Domare Tävling Pris
2008-11-29 ÖRKELLJUNGA LJUNGGREN FELICIA MH Känd mental status
2008-11-15 DRUS Åstorp Pia Prahl Utställning SBK 1/2
2008-09-14 Sofiero Boris Spoljaric Utställning KK 1/2 CK
2008-07-26 Älmhult Pernilla Sandström Inoff. utställning SBK 1 HP BIR
BIG-4
2007-08-04 Bjuv Janez Plestenjak Utställning SBK 3 valpklass

Tara Of Joyce

Datum Plats Domare Tävling Pris
2004-07-18 Åhus Nils-Håkan Håkansson MH Känd mental status
2004-09-12 Sofiero Karl-Erik Johansson Internationell utställning 1/1 HP
2004-11-07 Växjö Philip Behan Internationell utställning 1/1 CK 4-BT
2005-05-05 AfBV-SBLO Jesper Andersson Exteriördel Godkänd
2005-05-22 Hässleholm Philip Behan Nationell utställning 1/1 CK 2-BT
2005-07-24 AfBV-SBLO Nils-Håkan Håkansson
Ann Olsson
Mentaltest 159 p Korad

Isis Of Joyce

Datum Plats Domare Tävling Pris
2007-11-02 Veberöds BK Anna-Kerstin Svensson Lydnad kl I 162 p (23tävlande)
2004-07-18 Åhus Nils-Håkan Håkansson MH Känd mental status

Hera Of Joyce

Datum Plats Domare Tävling Pris
2005-09-03 Alingsås Per-Olof Andersson MH Känd mental status
2006-08-12 Lilla Edet  Benny Blid Von Schedvin Exteriördel Godkänd

Gaia Of Joyce

Datum Plats Domare Tävling Pris
2015-11-29 KARLSHAMN PERSSON GUNNEL Rallylydnad Mästarklass 091 p
2015-10-11 HELSINGBORG BORGENLÖV LEIF Rallylydnad Mästarklass 098 p
2015-10-03 KLIPPAN PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 096 p
2015-09-26 SÖLVESBORG PERSSON ANN Rallylydnad Mästarklass 093 p
2015-09-12 HÖGANÄS DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Mästarklass 090 p
2015-09-05 ÄLMHULT MATTSSON LENA Rallylydnad Mästarklass 092 p
2015-08-29 OLOFSTRÖM LANGEFORS BARBRO Rallylydnad Mästarklass 079 p
2015-08-15 OSBY SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Mästarklass 098 p
2015-06-28 SIMRISHAMN MÅRTENSSON CHRISTER Rallylydnad Mästarklass 080 p
2015-06-13 HÖGANÄS DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 087 p
2015-06-06 HÖRBY LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 090 p
2015-05-23 OLOFSTRÖM LANGEFORS BARBRO
NILSSON PETRA
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
100 p
084 p
2015-05-15 ÅHUS SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Mästarklass 088 p
2015-05-10 SJÖBO WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 093 p
2015-05-02 LJUNGBYHED SKOGSTRÖM MIA Rallylydnad Mästarklass 086 p
2015-04-26 HELSINGBORG LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 093 p
2015-04-25 OSBY LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 086 p
2015-04-19 HALMSTAD DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 070 p
2015-03-22 ÅHUS HANSSON GITTE
NILSSON PETRA
BORGENLÖV LEIF
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
097 p
085 p
094 p
2015-03-14 KARLSHAMN PERSSON GUNNEL Rallylydnad Mästarklass 087 p
2015-01-17 SÖLVESBORG LANGEFORS BARBRO Rallylydnad Mästarklass 090 p
2014-09-14 HÄSSLEHOLM DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Mästarklass 082 p
2014-08-30 HALMSTAD DAHLSTEDT ANNA KARIN Rallylydnad Mästarklass 081 p
2014-08-17 HELSINGBORG DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 079 p
2014-07-13 LJUNGBYHED WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 077 p
2014-07-12 LJUNGBYHED HANSSON EVA
HANSSON EVA
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
096 p
100 p
2014-06-28 FALKENBERG JANSSON INGEGERD
JANSSON INGEGERD
Rallylydnad Mästarklass
Rallylydnad Mästarklass
074 p
092 p
2014-06-14 HÖGANÄS LINDGREN IDA Rallylydnad Mästarklass 090 p
2014-05-31 KIVIK JANSSON MATS Rallylydnad Mästarklass 095 p
2014-05-29 HÄSSLEHOLM HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 096 p
2014-05-03 LJUNGBYHED BK JANSSON MATS Rallylydnad Mästarklass 099 p
2014-04-27 HELSINGBORG BK LUNDGREN CRISTINA Rallylydnad Mästarklass 088 p
2014-04-26 OSBY BK HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 091 p
2014-04-21 HALMSTAD BK DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 090 p
2014-04-13 LUND BK ELGH BIRGITTA Rallylydnad Mästarklass 075 p
2014-01-11 SÖLVESBORG BK HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass 062 p
2013-12-15 HÖRBY BK EBERHARD MARTINA Rallylydnad Mästarklass 084 p
2013-12-01 KARLSHAMN BK PALM BEATRICE Rallylydnad Mästarklass 091 p
2013-10-26 LJUNGBYHED BK NILSSON PETRA Rallylydnad Mästarklass 074 p
2013-10-13 HELSINGBORG BK JANSSON INGEGERD Rallylydnad Mästarklass 074 p
2013-09-29 LUND BK DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 092 p
2013-09-14 HÖGANÄS BHK ELIASSON THULIN CARI Rallylydnad Mästarklass 097 p
2013-09-01 ÅHUS BK DAHLQVIST INGRID Rallylydnad Mästarklass 075 p
2013-08-25 HELSINGBORG BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 085 p
2013-08-24 OSBY BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 095 p
2013-08-18 ESLÖV BK HANSSON GITTE Rallylydnad Mästarklass

090 p

2013-06-15 HÖGANÄS BHK HANSSON EVA Rallylydnad Mästarklass 082 p
2013-06-06 HÖRBY BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 075 p
2013-05-01 HÄSSLEHOLM BHK EBERHARD MARTINA Rallylydnad Mästarklass 089 p
2013-04-27 HELSINGBORG BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Mästarklass 091 p
2013-04-20 OSBY BK NILSSON PETRA Rallylydnad Mästarklass 077 p   RLD M
2012-10-27 LJUNGBYHED BK JANSSON MATS Rallylydnad Mästarklass 088 p
2012-10-14 HELSINGBORG BK SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Mästarklass 096 p
2012-08-19 HELSINGBORG BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Avancerad klass 084 p   RLD A
2012-08-18 OSBY BK PALM BEATRICE Rallylydnad Avancerad klass 076 p
2012-08-05 LJUNGBYHED BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Avancerad klass 071 p
2012-08-04 LJUNGBYHED BK JANSSON MATS Rallylydnad Avancerad klass 076 p
2012-05-19 OSBY BK SIGSGAARD JYTTE Rallylydnad Fortsättningsklass 085 p   RLD F
2012-04-29 LJUNGBYHED BK PERSDOTTER HILDUR Rallylydnad Fortsättningsklass 098 p
2012-04-21 HÖGANÄS BK ELIASSON THULIN CARI Rallylydnad Fortsättningsklass 093 p
2012-04-01 HELSINGBORG BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Nybörjarklass 086 p    RLD N
2012-02-25 HELSINGBORG BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Nybörjarklass 087 p
2011-11-13 SÖDERÅSEN BK WRAMBECK MONIQUE Rallylydnad Nybörjarklass 098 p
2009-06-07 Åstorp Bk BRANDIN THOMAS Lydnad kl II 166 p
  Örkelljunga BK   Klubbmästerskap i lydnad KLUBBMÄSTARE I LYDNAD 2008
2008-12-13 Höganäs BK Kurt Jonsson Lydnad KL.II  146 p 2:a pris Plac.4 (av10)
2008-07-06 Bjuvs BK   BJUV CUPPEN Bjuv Cuppen Lydnads kl I Plac. 3
2008-07-06 Bjuvs BK Rolf Weifert Lydnad kl I 184 p Plac 2 LP I
2008-07-05 Bjuvs BK Mathias Johansson Lydnad kl I 170 p Plac 1
2008-06-05 Ängelholms BK Leif Prahl Lydnad kl I 178 p Plac 2
2003-08-16 Hässleholm Marie Callert Utställning SBK 1 HP BIR-Valp
BIS-3 Valp
2003-09-21 Lund ? Uställning SBK 1 HP BIR-Valp
BIS-4 Valp
2004-07-18 Åhus Nils-Håkan Håkansson MH Känd mental status
2005-05-05 AfBV-SBLO Jesper Andersson Exteriördel Godkänd
2005-05-22 Hässleholm Philip Behan Nationell utställning 1/2 CK 3-BT
2007-09-23 Lund Göran Bodegård Utställning SBK 1/2

Zackariaz Of Myztery

Datum Plats Domare Tävling Pris
2005-05-05 AfBV-SBLO Paul Lawless Special utställning 1 vetkl CK 3-BH
BIS 2 Veteran
2005-05-22 Hässleholm Philip Behan Nationell utställning 2 vetkl CK 2-BH
2005-07-30 AfBV-SBLO Nils-Håkan Håkansson MH Känd mental status
2007-03-17 Malmö Attila Kelemen Internationell utställning 1 vetkl CK 3-BH
2007-05-17 AfBV-SBLO Val Thompson Special utställning 2 vetkl HP
2007-05-18 Hässleholm  Yvonne Meintjes Internationell utställning 1 vetkl CK 3-BH
BIS-4 Veteran

Zebbylon Of Myztery

Datum Plats Domare Tävling Pris
1996-08-17 Jönköping Kjell Svensson Lydnads kl I 162,5 p
1996-08-18 Jönköping Kjell Svensson Lydnads kl I 161,5 p
1996-08-18 Jönköping Noreen Harris Utställning SBK 1/1 HP unghund 3 skl CK 3 BH
1996-10-06 Örkelljunga Christer Lindahl Lydnad kl I 174 p LP I
1997-03-22 Malmö Noreen Harris Internationell utställning 1/1 CK CERT 1 BH CACIB BIR
1997-04-26 AfBV-SBLO Carol Winfrow Special utställning 1/2 CK 5 BH
1997-05-03 Hässleholm Lasse Lindgren Utställning SBK 1/1 CK CERT 1 BH BIM
1997-05-24 Rinkaby Rigmor Ulstad Nationell utställning 1/2 CK 3 BH
1997-07-12 Halmstad Ulla Eriksson Nationell utställning 1/1 CK CERT 1 BH BIM
1997-09-21 Lund Noreen Harris Utställning SBK 1 / 1 CK 1 BH BIM
1998-07-04 Malmö Camilla LInd Agility Start 3, FRI, 20 starter
2005-05-05 AfBV-SBLO Paul Lawless Special utställning 2 vetkl CK R-BH
2006-05-25 AfBV-SBLÖ Paul England Special utställning 2 vetkl CK R-BH
2007-03-17 Malmö Attila Kelemen Internationell utställning 2 vetkl CK 4-BH
2007-05-17 AfBV-SBLO Val Thompson Special utställning 1 vetkl CK R-BH
2007-05-18 Hässleholm  Yvonne Meintjes Internationell utställning 2 vetkl CK 4-BH

Zezzy Of Myztery

Datum Plats Domare Tävling Pris
1996-05-04 Hässleholm Eddie Engstand Utställning SBK 1/1 CK Junior
1996-07-28 Ronneby Kenneth Edh Internationell utställning 1/2 CK Unghund
1996-07-30 Åhus Arne Jönsson
Bertil Nilsson
Karaktärsprov Godkändt

Enterprise Joyce

Datum Plats Domare Tävling Pris
1998-04-10 Hässleholm Harry Hermansson Utställning SBK 1 HP BIR-Valp
1998-05-23 Åhus Jesper Andersson Nationell utställning 1 HP BIR-Valp
1998 Malmö Benny Blid Nationell utställning 1 HP BIR-Valp
BIS-3 Valp
1999-05-22 Söderåsen Sten Bengtsson
Leif Prahl
Karaktärsprov Godkänd
1999-11-21 Åhus Anita Andersson
Nils-Håkan Håkansson
Mentaltest 159 p, Godkänd
2000-03-19 Malmö E. Wieldraaijer Internationell utställning 1/2 CK 2-BT R-CACIB
2000-07-01 Malmö Ulla Eriksson Exteriördel Godkänd, Korad
2001-05-19 AfBV-SBLO Bente Halem Special utställning 1/1 CK 3-BT
2006-05-25 AfBV-SBLO Paul England Special utställning 1 Vetkl CK 4 BT
BIS 3 Veteran
2007-05-17 AfBV-SBLO Val Thompson Special utställning 1 Vetkl CK 1 BT BIR
BIS 1 Veteran
BIS 3

Xentrics Myztery Of Samour

Datum Plats Domare Tävling Pris
1993-06-13 Kristianstad Nils Hällgren
Lars Johansson
Karaktärsprov Godkänd
1993-07-10 Laholm Marja Talvitie Nationell utsällning 1/1 junkl 2 skl CK 2-BT
1993-07-10 Laholm Morgan Johansson Lydnad kl I 167,5 p
1993-07-11 Laholm Morgan Johansson Lydnad kl I 162 p
1993-09-12 Sofiero Christer Sommarin Lydnad kl I 176 p, LP I
1993-10-03 Uddevalla Marie Andersson MH Godkänd
1993-10-16 Sjöbo Tord Svensson Lydnad kl I 175,5 p
1994-07-10 Laholm Kenneth Edh Internationell utställning 1/1 CK, 1 BT CACIB, BIR
1994-10-02 Örkelljunga Jan-Erik Olsson Lydnad kl II 161 p
1994-10-23 Hässleholm Yvonne Rylander Lydnad kl II 160,5 p
1994-11-13 Göinge-Broby Jan Bjädefors Lydnad kl II 166,5 p LP II
1995-01-06 Markaryd Ingvar Nilsson Lydnad kl II 175 p